🚚 Doprava do Zásilkovny jen za 59 Kč🚚

Potřebujete poradit?
(Po-Pá 8-15 hod)
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík dočista zeje prázdnotou
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat na info@coolcase.cz
Nakupte ještě za 700,00 Kč a máte vybranou dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Selfie tyče
16.02.2017

Selfie tyče

V posledních letech se u velké části populace stala selfie tyč nedílnou součástí našich dovolených, výletů, procházek i různých sportovních aktivit. V čem se různé selfie tyče liší, abyste vybrali tu správnou, která vám bude vyhovovat se pokusíme přiblížit v této recenzi či článku. 

Pouze s tou správnou selfie tyčí bude výsledná fotografie dokonalá a vy získáte dostečné množství ,,lajků" na sociálních sítích jako je například Facebook, Instagram a další.

Faktorů, podle kterých můžeme vybírat selfie tyč je několik. Pochopitelně každý z nás upřednostňuje něco jiného. Pojďmě si rozebrat ty nejzákladnější.

 

Barva a design selfie tyče

Jelikož selfie tyč je něco co budeme nosit s sebou, pro některé z nás je to dokonce až doplněk, musí selfie tyč patřičně vypadat a ladit. Nikdo z nás si přece nedokáže představit návštěvníka metalového festivalu s růžovou selfie tyčí. Design a barva jsou pochopitelně velice osobní věc při výběru selfie tyče.

Rozhodující může být například způsob uchycení mobilního telefonu a celkový esteticky dojem.

 

Selfie tyče - selfie stick

Selfie tyče se nabízí v různých barvách i provedeních

 

Délka selfie tyče

Možná si říkáte, proč řešit délku selfie tyče. Ale je to jeden z faktorů jenž velmi ovlivní vaše selfíčka. Pokud bude selfie tyč kratší, ne vždy se na fotografii vejde celá památka, krajina, případně celá skupina vašich kamarádů. To však nemusí znamenat, že by kratší selfie tyč byla špatná. Naopak. Díky tomu bude kompaktní a skladnější. Je i větší šance, že ji budete mít vždy u sebe pro zachycení těch správných neopakovatelných momentů. 

Krátká vs. dlouhá selfie tyč

Krátká vs. dlouhá selfie tyčka

 

 

Nosnost držáku selfie tyče

Nemusíte se bát, že by na našem eshopu byly pouze selfie tyče určené pro přesné nosnosti a mohl by být s vaší Nokií 5110 problém. Některé selfie tyče mají stejný závit (stativový závit) pro uchycení držáku na mobilní telefon, který se používá i u sportovních kamer (nejznámějším zástupce jsou kamery GoPro) tak i pro fotoaparáty. Pokud je fotoaparát těžší, než udávané hmotnosti v parametrech selfie tyče, může se stát, že jej selfie tyč neudrží.

Selfíčko fotoaparátem

 Selfíčko fotoaparátem je prostě pecka

 

Způsob připojení selfie tyče k mobilnímu telefonu

Této sekci se budeme věnovat nejvíce, jelikož u ní nastavá to nejdůležitější rozhodnutí a to jak připojit selfie tyč k mobilnímu telefonu.

Všechny námi nabízené selfie tyče mají na na rukojeti tlačítko pro spuštění fotoaparátu a následné jednoduché tvorbě selfíček.

 

Připojení pomocí kabelu 3,5 mm jack

U tohoto spojení je váš mobilní telefon propojen s ovládacím tlačítkem selfie tyče pomocí 3,5 mm jack kabelu - klasického konektoru sluchátek. Výhodou tohoto propojení, že selfie tyč není nijak dodatečně napájena, tudíž se nemusíte bát, že by vám došla šťáva a vy tak přišli o své skvělé momentky.

Selfie tyče 3,5 mm jack

Selfie tyče s konektorem 3,5 mm jack

 

Tato varianta má však i svojí drobnou nevýhodu, což lidem, kteří nemají rádi Apple udělá radost. Bohužel pokud vlastníte mobilní telefon Apple iPhone 7 nebo Apple iPhone 7 Plus (do budoucna možná i další tipy mobilních telefonů), můžete tuto selfie tyč připojit jen přes redukci.

Selfie tyč vs Apple iPhone 7

Selfie tyčku s konektorem 3,5 mm jack k iPhonu 7 bez redukce nepřipojíte :/

 

Připojení selfie tyče pomocí externího bluetooth ovladače

V případě tohoto řešení ovladání selfie tyče nám odpadá starost s tím, jestli náhodou nevlastníme Apple iPhone 7 bez 3,5 mm jacku. Přibývá však starost s tím jestli je baterie v ovladači dostatečně nabitá. Pokud není, tak kde je nejbližší hodinářství, večerka, trafika, prostě jakýkoliv obchod prodávající knoflíkové baterie, které tyto selfie tyče vetšinou napájí. Trochu strašíme,  protože tato baterie v ovladači vydrží i několik měsíců.

Propojení bluetooth selfie tyče s ovladačem s mobilním telefonem je velice jednoduché.

 - zapnete ovladač integrovaným tlačítkem

 - následně bluetooth ve vašem mobilním telefonu a dáte vyhledat zařízení

 - váš mobilní telefon vyhledá daný ovladač a zařízení spolu spárujete

Následně již můžete fotit vaše selfíčka i z několika metrové vzdálenosti.

Selfie tyče s externím ovladačem

Selfie tyče s externím ovladačem

 

Připojení selfie tyče pomocí zabudovaného bluetooth ovladače

Asi nejlepší způsob připojení. Tyto selfie tyče mají vlastní baterii, kterou můžete kdykoliv dobíjet za pomocí microUSB kabelu v balení. Také u nich nehrozí, že by jste ztratili ovladač, jelikož je součástí rukojeti.

Připojení je skoro totožné jako u externího ovladače.

 - zapnete ovladač v rukojeti

 - následně bluetooth ve vašem mobilním telefonu a dáte vyhledat zařízení

 - váš mobilní telefon vyhledá selfie tyč a zařízení spolu spárujete

Nabitou selfie tyč poznáte dle svítící kontrolky na selfie tyči.

Selfie tyče s integrovaným ovládáním

Selfie tyče s integrovaným ovládáním

 

U některých selfie tyčí je dokonce i možnost ovládání přiblížení a oddálení fotoaparátu.

Model Monopod Q-08

U některých selfie tyčí je dokonce i možnost ovládání přiblížení a oddálení fotoaparátu.

Selfie tyč s pokročilým ovládáním

 

Rada na závěr

Jak zjistit, zda vám bude selfie tyč a propojení bluetooth fungovat? U vašeho mobilního telefonu stačí provést jednoduchý test. Zapněte aplikaci fotoaparátu a stiskněte tlačitko pro snížení hlasitosti. Pokud váš mobilní telefon vytvoří fotografii máte vyhráno. U některých telefonů je tuto funkci nutné aktivovat v nastavení. Díky tomu námi nabízené selfie tyče nepotřebují žádné další aplikace pro svojí funkčnost.

 

 

Autor článku, Pavel Hlůžek

  Autor článku

  Pavel Hlůžek

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Odebírat newsletter
Všechny novinky a slevy budete mít z první ruky
2014 - 2023 © COOLCASE.cz - Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com.